Hakkında

Merhaba,

Özellikle sosyal medyanın baş döndüren temposu içerisinde, her gün çeşitli bilgilere, haberlere, iddialara maruz kalıyoruz. Bilgi çağında bilgiye erişim pek kolay… mı? Bize sunulan veri yığınları gerçekleri doğru aktarıyor mu? Çoğumuz haberlerde, internette bir şeyler görüp körü körüne önce inanmış, sonra başkalarıyla tartışmış, sonra da bize sunulanın sahte, yalan veya şaka olduğunu anlamışızdır.

İşte, bu sitenin amacı, özellikle sosyal medyanın temposu içerisinde çıkan ve yayılan yalanları, gerçek sanılan yanlışları kanıtlarıyla açıklamak. Hızlı bir başvuru ortamı sağlayabilmek ve bu anlamda interneti temizlemek.

Gerçek kime göre neye göre? Herkesin hakikati kendisine. Bazı konularda insanların mutlak olarak anlaşamayacağı aşikar. Ancak bazı şeylerin kesinlenebileceğini herşeye karşın düşünüyoruz. İdeolojik anlamda tarafsız kalmaya çalışarak, ve mutlak bir anlaşmanın çıkmayacağının aşikar olduğu bazı tarihi, siyasi ve dini konulara hiç girmeden, naçizane düzeltmeler yapmaya çalışacağız.

Hakikat sizlerle olsun 🙂